Akce OPD
Dokumenty
Projekty OPD
Výzvy OPD
Operační program Doprava » Havlíčkobrodská trať se modernizuje s přispěním fondů EU

Havlíčkobrodská trať se modernizuje s přispěním fondů EU

V úterý 30. dubna Správa železnic slavnostně zahájila ve Vlkově u Tišnova další fázi modernizace havlíčkobrodské trati, která zahrnuje realizaci tří projektů: Rekonstrukce žst. Vlkov u Tišnova, Rekonstrukce traťového úseku Přibyslav – Pohled a Rekonstrukce traťového úseku Vlkov u Tišnova (mimo) - Křižanov (mimo). Modernizace železniční stanice Vlkov u Tišnova a navazujícího úseku do Křižanova bude díky úplnému přerušení provozu hotova už na začátku roku 2025. Kompletní rekonstrukce části z Přibyslavi do Pohledu pak potrvá do jara 2027. Celkové náklady všech tří staveb dosahují téměř sedmi miliard korun, přičemž Program Doprava 2021–2027 poskytne příspěvek z fondů EU ve výši přes 4,97 miliardy korun. Cestující získají na všech nádražích moderní nástupiště, vlaky zrychlí až na 160 km/h.

Práce na dvoukolejné trati napříč Vysočinou navážou na už dokončenou rekonstrukci úseků z Tišnova do Vlkova a z Křižanova do Žďáru na Sázavou. Výrazná proměna čeká stanici Vlkov u Tišnova, kde dojde k úplnému odstranění nástupišť a podchodu. Souběžně s modernizací stanice proběhne rekonstrukce jedenácti kilometrů trati do Křižanova. Zastávky v Osové Bítýšce a Ořechově projdou celkovou přestavbou a získají bezbariérový přístup. Díky napřímení trati se zvýší traťová rychlost ze 100 na 160 km/h. 

Příspěvek z Fondu soudržnosti Programu Doprava 2021–2027 na realizaci projektů Rekonstrukce traťového úseku Přibyslav – Pohled, Rekonstrukce traťového úseku Vlkov u Tišnova (mimo) – Křižanov (mimo) a Rekonstrukce žst. Vlkov u Tišnova činí více než 4,97 mld. Kč.

VlkovVlkov u TišnovaVlkovVlkov u TišnovaVlkovOrechovOsova

Foto a vizualizace: Správa železnic

Celková alokace 4,9 mld. EUR,
Fond: EFRR, Fond soudržnosti.

Aktuální kurz eura: 24,735 Kč

Aktuální informace

Nové výzvy na podporu výstavby dobíjecích stanic

ŘO OPD3 vyhlásil 28. března výzvy č. 15 a č. 23 na podporu výstavby dobíjecích stanic. 

Aktualizace výzvy č. 13

ŘO OPD3 aktualizoval dne 22. 3. výzvu č. 13, a to soubor Přehled úseků komunikací využitelných pro umístění stanic v rámci podprogramu 1a1. Oprava se týká kilometráže u řádku ke komunikaci D6.

Nová výzva na podporu výstavby ostatních vodíkových plnicích stanic

ŘO OPD3 vyhlásil 21. března výzvu č. 25 na výstavbu ostatních vodíkových plnicích stanic.

ŘO OPD3 zveřejnil 21. března aktualizaci harmonogramu výzev

Harmonogram výzev OPD3 na rok 2024 platný k 12. 3. 2024.

Nová výzva na podporu dobíjecích stanic pro nákladní vozidla

ŘO OPD3 vyhlásil 29. února výzvu č. 14 na podporu infrastruktury na dobíjecí stanice pro nákladní vozidla.

Mapa projektů

Aktuální nabídka zaměstnání

V tuto chvíli není žádná aktuální nabídka zaměstnání.